Duyurular arrow Önemli: Lisans ders programımızdaki değişiklik arrow
Önemli: Lisans ders programımızdaki değişiklik Yazdır e-Posta

Sevgili Öğrenciler,

İşletme Bölümü,  geçen sene yapılan uzun görüşmeler ve analizler sonucunda lisans programı müfredatını ve ders kataloğunu güncelleme kararı aldı.Bu yönde yaptığımız öneri dün üniversite senatosu  tarafından kabul edildi ve Sonbahar 2012 döneminde yürürlüğe girecek. Bu müfredat değişikliğinin halihazırda 103 veya daha fazla krediyi tamamlamış olan bir öğrenciyi hiçbir şekilde etkilemeyeceğine dikkatinizi çekmek isterim. Bu öğrencileri ilgilendirecek olan tek şey derslerin adlarının değişmesi  (örneğin AD 408 dersinin adı Business Policy iken artık  Strategic Management olacak). Bu öğrenciler normal bir şekilde mezun olacaklar.

Yeni müfredat genel anlamda daha modern, daha esnek ve  uluslararası standartlara daha uyumlu olmaya yönelik olarak hazırlandı. Krediler azaltıldı ve bazı zorunlu dersler kaldırıldı. Buna ek olarak birçok dersin adı veya içeriği değiştirildi. Yeni müfredattan yararlanacak olan öğrenciler için eski ve yeni derslerin denklik durumunu gösteren bir liste hazırlandı. Bu şekilde kimse kredi kaybetmeyecek.

Birkaç saat içinde websitemizi güncelleyeceğiz, aynı zamanda  online ders programı ve kayıt sistemi de güncellenecek (bu birkaç gün alabilir). Ayrıca 13 Eylül’de saat 10:00’da (NH105) bir bilgilendirme toplantısı yapacağım. Sorularınız varsa lütfen danışmanınız ile veya benimle gerek mail yoluyla, gerek şahsen temasa geçin (binamızdaki tadilat dolayısıyla bölüm başkanının ve sekreterlerin ofisleri geçici olarak Executive MBA binasına taşındı). Bölümdeki herkes bu geçişi mümkün olan en kolay ve en rahat şekilde gerçekleştirmeyi arzu ediyor. Bizler yapılan bütün değişikliklerin tüm öğrencilerimizin lehine olduğuna inanıyoruz.  

Değişiklikler ile ilgili ayrıntılı bilgi için hazırladığımız sunuma bakabilirsiniz.

Umarım güzel bir yaz tatili geçirmişsinizdir. Hepinize başarılı bir Sonbahar 2012 dönemi diliyorum.En iyi dileklerimle,

İşletme Bölümü adına Stefan Koch