Amaç ve Kapsam arrow
BU Journal Yazdır e-Posta

bujournal

Amaç ve Kapsam

Daha önceki adı Ekonomi ve İdari Bilimler Dergisi olan ve şu anda Refik Erzan, Özlem Öz, Gül Sosay ve Ceyhun Elgin tarafından yayına hazırlanan Boğaziçi Journal: Review of Social, Economic and Administrative Studies senede iki kez yayınlanan, disiplinler arası bir dergidir. Dergide ekonomi, yönetim araştırmaları, politika bilimi ve uluslararası ilişkilerin de dahil olduğu sosyal  bilim disiplinlerine ait çeşitli makaleler yatınlanmaktadır.Yerleşmiş hakemlik sistemiyle, Boğaziçi Journal yüksek akademik standartları hedeflemeyi sürdürmekte ve ekonomik, sosyal, politik ve kurumsal değişimle ilgili önde gelen akademik araştırma kaynaklarından biridir. Dergi, Asos Index, EBSCOHost ve Elsevier Geo Abstracts'te indekslenmektedir.

Derginin yazın dili İngilizcedir. Makalelerinizi ekteki "Notes for Contributors" kısmını inceleyerek göndermenizi rica ederiz.

Yurtiçi abonelik bedeli 10 TL olup, yurtdışı abonelik ücreti kurumlar için 20$, şahıslar için 10$ dır. Derginin herhangi bir sayısını Boğaziçi Üniversitesi Kitabevi'nden temin edebilirsiniz.