GMAT Hazırlık Kursu arrow GMAT Hazırlık Kurs Programı arrow
GMAT Hazırlık Kurs Programı Yazdır e-Posta
  banner_2013

 

GMAT Hazırlık Kursu, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından 1996'dan beri düzenlenmektedir. Şuanda Türkiye'de bir üniversite bünyesinde düzenlenen ilk ve tek kurs olmaözelliğini hala korumaktadır. Edinilen birikim ve tecrübe ile kurs programısürekli olarak güncellenmektedir.

 

GMAT Hazırlık Kurs Programı

1. Hafta 

Cumartesi

Giriş - CAT A

Pazar

Sayısal / Problem Çözme - Veri Yeterliliği I   
  

2. Hafta 

Cumartesi

Sözel / Reading Comprehension  

Pazar

Sözel / Critical Reasoning  

3. Hafta 

Cumartesi

Sözel / Sentence Correction

Pazar

Ders yapılmayacak

4. Hafta 

Cumartesi 

Sayısal / Problem Çözme - Veri Yeterliliği  & Integrated Reasoning

 


Pazar
CAT B

 

Yapı Kredi Bilgisayar Laboratuvarı Kurs kapsamında bütün dersler cumartesi ve pazar günleriyapılmaktadır. Kursun "Okuduğunu Anlama  I&II" konularınınişlendiği iki gün ve kursun son günü saat 10:00-14:00 saatleri arasında, diğergünler ise saat 10:00-16:00 arasında ders yapılmaktadır. Ders saatlerinintoplamı 42 saattir. Dersler, BoğaziçiÜniversitesi Güney Kampüs İ.İ.B.F. binasında yapılmaktadır. Laboratuar çalışmaları ise yine aynı binanın zemin katındakiYapı Kredi Bilgisayar Laboratuarı'nda (girişi dışarıdan) yapılmaktadır. Herkatılımcı için bir bilgisayar ayrılmaktadır.

IB 201 Nolu Sınıf Kurs sırasında bütün katılımcıların performanslarıdikkatlice gözlemlenmekte ve özellikle bilgisayar laboratuarında yapılançalışmalar sırasında birebir değerlendirmeler yapılmaktadır. Ayrıcakatılımcılara, kurs süresince veya sonrasında bile GMAT ile ilgili herhangi birkonuda eğitmenlere rahatlıkla ulaşıp danışabilmeleri için gerekli iletişimkanal bilgileri verilmekte ve bu kanallar sürekli açık tutulmaktadır.